İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tunceli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ACI KAYBIMIZ. 13 Temmuz 2018
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan Halil İbrahim KILINÇ geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Degerli çalışma arkadaşımız Halil İbrahim KILINÇ’ın vefati bizlerde buyuk bir uzuntu yaratmistir. Basta kederli ailesine, tum yakinlarina olmak uzere tğm AFAD ailesine bassagligi dileriz. Merhumun mekani cennet, ruhu sad olsun.
[Devamı]
OVACIK KAYAK MERKEZİNDE 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 03 Mart 2018
foto
Valiliğimizin katkıları ve İl Müdürlüğümüz ile Ovacık Kaymakamlığı koordinesinde 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Ovacık İlçemizde bulunan Kayak Merkezinde 2 Mart Cuma günü bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlik programı çerçevesinde Ovacık Kayak Merkezinde görevli eğitmenler tarafından öğrencilere sunum eşliğinde Temel Afet Bilinci Eğitimi verildikten sonra AFAD Başkanımız Sayın Mehmet GÜLLÜOĞLU tarafından ilimize gönderilen Simülasyon Kiti Gösterimi ile öğrenciler hem eğlendiler, hem de deprem öncesi, sırası ve sonrası yapılması gerekenleri uygulamalı olarak öğrendiler. Bu etkinliklerle eş zamanlı olarak Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından hazırlanan arama kurtarma malzemeleri sergisi öğrenciler tarafından ziyaret edilerek, öğrencilere Arama ve Kurtarma Personelimiz tarafın...
[Devamı]
Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Sayın Hakan ARSLAN Vefat Etmiştir. 23 Şubat 2018
foto
Saygı değer Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Sayın Hakan ARSLAN dün geçirmiş olduğu kalp krizi sonucunda hayata veda etmiştir. Vefatı bizIerde büyük üzüntü yaratmıştır. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli aiIesine, tüm yakınIarına olmak üzere tüm AFAD ailesine başsağIığı diIeriz. Mekanı cennet, ruhu şad oIsun.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA PERSONELİ " AFET VE ACİL DURUMLARDA İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ" EĞİTİMİ ALDI. 13 Şubat 2018
foto
Afet ve acil durumlarda arama ve kurtarma müdahale faaliyetlerini icra eden Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Ekibinde görevli personellerin, acil durum müdahale araçları ile acil vakalara zamanında ve etkin intikali sağlanması sırasında araç kullanırken trafikte karşılaşabilecekleri kaza risklerine karşı üstün sürüş teknikleri, doğru hüküm verme ve doğru seçeneği uygulama becerisini geliştirerek, olası kazaların önüne geçilmesine katkı sağlamak amacıyla Kurumumuz tarafından 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansına sunmuş olduğu TRB1/17/TD/0035 referans numaralı "Afet ve Acil Durumlarda İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri " 06-09 Şubat 2018 tarihleri arasında iki grup halinde Malatya ilinde gerçekleştirilmiştir....
[Devamı]
İŞ YERİNDE ÇIKAN YANGINA EKİBİMİZ TARAFINDAN MÜDAHALE EDİLDİ 02 Şubat 2018
foto
Atatürk Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Bulvarı üzerinde oyuncak, kırtasiye ve hediyelik eşya satan iş yerinin bodrum katında akşam saatlerinde yangın çıktığı ihbarını alan ekiplerimiz gerekli araç, ekipman ve malzemelerini alarak olay yerine en kısa sürede intikal sağladı.
[Devamı]
"Afetle Başa Çıkma" Eğitimi Verildi. 25 Ocak 2018
foto
Tunceli Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğünün talebi üzerine Kurumumuzca görevlendirilen iki Arama Kurtarma Teknisyeni tarafından, yükümlülüğü devam eden yükümlülere "Afetle Başa Çıkma" konulu eğitim verildi.
[Devamı]
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde TAMP Eğitimi 25 Ocak 2018
foto
Tunceli İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Kararı gereği Tunceli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün tarafından TAMP, Tunceli Afet Müdahale Planı ve Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarında görev alan personele yönelik düzenlenen Eğitime Kurumumuzdan talep edilen iki eğitmenin de katılımıyla gerçekleştirildi.
[Devamı]
Pertek Yolkonak Köyü'nde Trafik Kazası 18 Ocak 2018
foto
Tunceli Pertek karayolu Yolkonak Köyü'nde yoğun kar yağışı nedeni ile kayan araç 50 metrelik uçurumdan savrulması sonucu içinde sıkışan iki vatandaş ekiplerimizin müdahalesi sonucu çıkarılarak 112 sağlık ekipleri ile hastaneye sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Hozat'ta Trafik Kazası 18 Ocak 2018
foto
Hozat ilçemizde yaşanan trafik kazasında araç içinde bulunan vatandaşımızın araç içinde sıkışmış olma ihtimallerine karşı olay yerinde hazır halde bulundu. 112 sağlık ekibi müdahale ederek hastaneye naklini sağlamışlardır.
[Devamı]
PERTEK'TE TRAFİK KAZASI 15 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine 112 acil servisinden; Pertek ilçemizde sıkışmalı trafik kazası meydana geldiği ihbarı alınması üzerine Arama ve Kurtarma Ekibimiz, İl Müdürümüzün sevk ve idaresinde olay yerine en kısa sürede intikal etmiş olup, araç içerisinde sıkışan 4 kazazede Ekibimiz tarafından çıkarılarak 112 sağlık ekibine teslim edilerek hastaneye sevkini sağlandı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567