İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tunceli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

MERKEZ YEŞİLKAYA KÖYÜ'NDE KAYA ISLAHI VE İSTİNAT DUVARI YAPIM ÇALIŞMASI YAPILDI 23 Ekim 2018
foto
Merkez İlçesi Yeşilkaya Köyünde muhtemel kaya düşmesi afeti tespit edilmiştir. Afetten üç konutun etkilendiği teknik ekimizce değerlendirilmiş, kaya kırımına karar verilmiştir. Özel mühendislik firmasınca 70 m uzunluğunda 4 m genişliğinde ve 3 m yüksekliğinde hendek yaptırılarak afet riski ortadan kaldırılmıştır.
[Devamı]
BATMAN KÖYÜ'NDE KAYA BARİYERİ ISLAH ÇALIŞMASI YAPILDI 23 Ekim 2018
foto
Merkez İlçesi Batman Köyünde muhtemel kaya düşmesi afeti tespit edilmiştir. Afetten yirmi bir konutun etkilendiği teknik ekimizce değerlendirilmiş, kaya kırımına karar verilmiştir. Özel mühendislik firmasınca 3000 jullük 80 m ve 1000 jullük 100 m kaya bariyeri yaptırılması sonucunda afet riski ortadan kaldırılmıştır.
[Devamı]
ERDOĞDU KÖYÜ'NDE KAYA KIRIMI ISLAH ÇALIŞMASI YAPILDI 23 Ekim 2018
foto
Merkez İlçesi Erdoğdu Köyünde muhtemel kaya düşmesi afeti tespit edilmiştir. Afetten dört konutun etkilendiği teknik ekimizce değerlendirilmiş, kaya kırımına karar verilmiştir. Özel mühendislik firmasınca yaptırılan ıslah çalışması sonucunda afet riski ortadan kaldırılmıştır.
[Devamı]
DOLUDİZGİN KÖYÜ'NDE KAYA KIRIMI ISLAH ÇALIŞMASI YAPILDI 23 Ekim 2018
foto
Merkez İlçesi Doludizgin Köyünde muhtemel kaya düşmesi afeti tespit edilmiştir. Afetten bir konutun etkilendiği teknik ekimizce değerlendirilmiş, kaya kırımına karar verilmiştir. Özel mühendislik firmasınca yaptırılan ıslah çalışması sonucunda afet riski ortadan kaldırılmıştır.
[Devamı]
TAMP İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ. 12 Eylül 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı ve ilgili mevzuatın uygulanmasında karşılaşılan zorluklar ve eksik yönlere ilişkin her türlü görüş ile değişiklik önerilerinin belirlenebilmesi için Müdürlüğümüzde 'da tüm ana çözüm ortağı kurum/kuruluşun katıldığı bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya katıılım sağlayan hizmet grubu yöneticileri ve hizmet grubunu hazırlayan/güncelleyen personel ile Türkiye Afet Müdahale Planını ve Afet ve Acil Müdahale Yönetmeliği üzerinde istişare yapılarak her hizmet grubunun öneri ve görüşleri alındıktan sonra toplantı sona ermiştir.
[Devamı]
ACI KAYBIMIZ. 13 Temmuz 2018
foto
Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan Halil İbrahim KILINÇ geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Degerli çalışma arkadaşımız Halil İbrahim KILINÇ’ın vefati bizlerde buyuk bir uzuntu yaratmistir. Basta kederli ailesine, tum yakinlarina olmak uzere tğm AFAD ailesine bassagligi dileriz. Merhumun mekani cennet, ruhu sad olsun.
[Devamı]
OVACIK KAYAK MERKEZİNDE 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 03 Mart 2018
foto
Valiliğimizin katkıları ve İl Müdürlüğümüz ile Ovacık Kaymakamlığı koordinesinde 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Ovacık İlçemizde bulunan Kayak Merkezinde 2 Mart Cuma günü bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlik programı çerçevesinde Ovacık Kayak Merkezinde görevli eğitmenler tarafından öğrencilere sunum eşliğinde Temel Afet Bilinci Eğitimi verildikten sonra AFAD Başkanımız Sayın Mehmet GÜLLÜOĞLU tarafından ilimize gönderilen Simülasyon Kiti Gösterimi ile öğrenciler hem eğlendiler, hem de deprem öncesi, sırası ve sonrası yapılması gerekenleri uygulamalı olarak öğrendiler. Bu etkinliklerle eş zamanlı olarak Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından hazırlanan arama kurtarma malzemeleri sergisi öğrenciler tarafından ziyaret edilerek, öğrencilere Arama ve Kurtarma Personelimiz tarafın...
[Devamı]
Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Sayın Hakan ARSLAN Vefat Etmiştir. 23 Şubat 2018
foto
Saygı değer Sakarya Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Sayın Hakan ARSLAN dün geçirmiş olduğu kalp krizi sonucunda hayata veda etmiştir. Vefatı bizIerde büyük üzüntü yaratmıştır. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli aiIesine, tüm yakınIarına olmak üzere tüm AFAD ailesine başsağIığı diIeriz. Mekanı cennet, ruhu şad oIsun.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA PERSONELİ " AFET VE ACİL DURUMLARDA İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ" EĞİTİMİ ALDI. 13 Şubat 2018
foto
Afet ve acil durumlarda arama ve kurtarma müdahale faaliyetlerini icra eden Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Ekibinde görevli personellerin, acil durum müdahale araçları ile acil vakalara zamanında ve etkin intikali sağlanması sırasında araç kullanırken trafikte karşılaşabilecekleri kaza risklerine karşı üstün sürüş teknikleri, doğru hüküm verme ve doğru seçeneği uygulama becerisini geliştirerek, olası kazaların önüne geçilmesine katkı sağlamak amacıyla Kurumumuz tarafından 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansına sunmuş olduğu TRB1/17/TD/0035 referans numaralı "Afet ve Acil Durumlarda İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri " 06-09 Şubat 2018 tarihleri arasında iki grup halinde Malatya ilinde gerçekleştirilmiştir....
[Devamı]
İŞ YERİNDE ÇIKAN YANGINA EKİBİMİZ TARAFINDAN MÜDAHALE EDİLDİ 02 Şubat 2018
foto
Atatürk Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Bulvarı üzerinde oyuncak, kırtasiye ve hediyelik eşya satan iş yerinin bodrum katında akşam saatlerinde yangın çıktığı ihbarını alan ekiplerimiz gerekli araç, ekipman ve malzemelerini alarak olay yerine en kısa sürede intikal sağladı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678