İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tunceli Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA PERSONELİ " AFET VE ACİL DURUMLARDA İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ" EĞİTİMİ ALDI. 13 Şubat 2018

                Afet ve acil durumlarda arama ve kurtarma müdahale faaliyetlerini icra eden Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Ekibinde görevli personellerin, acil durum müdahale araçları ile acil vakalara zamanında ve etkin intikali sağlanması sırasında araç kullanırken trafikte karşılaşabilecekleri kaza risklerine karşı üstün sürüş teknikleri,  doğru hüküm verme ve doğru seçeneği uygulama becerisini geliştirerek, olası kazaların önüne geçilmesine katkı sağlamak amacıyla Kurumumuz tarafından 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansına sunmuş olduğu TRB1/17/TD/0035 referans numaralı "Afet ve Acil Durumlarda İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimleri " 06-09 Şubat 2018 tarihleri arasında iki grup halinde Malatya ilinde gerçekleştirilmiştir.

            Finansmanı Fırat Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan ve Malatya ilinde gerçekleşen eğitimlere İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Cem ERDOĞAN ile birlikte dokuz Arama ve Kurtarma Teknisyeni personelimiz katılmıştır. Eğitimlerin birinci gününde teorik,  İkinci gününde trafiğe kapalı bir alanda uygulamalı olarak Sürüş Akademi Eğitim Hizmetleri A.Ş. tarafından verilmiştir. Malatya ilindeki trafiğe kapalı fuar alanındaki pistte araçlar ile yapılan uygulamalı eğitimlerde slalom parkuru, panik fren/engel kaç, önden ve arkadan savrulma (skidcar & skidvan), güvenli ve emniyetli sürüş teknikleri,  personelimize yaşatılarak uygulanmıştır.  Sürüş Akademi Eğitim Hizmetleri A.Ş. tarafından İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimlerine katılan personelimize uluslararası geçerli eğitim sertifikası verilecektir.